KAPITUŁA PROWINCJALNA

-----------------------------------------------------------

21 listopad 2012

nowym Ministrem Prowincjalnym

włoskiej Prowincji św. Jana de Matha

został wybrany:

Padre Gino Buccarello OSST

 


o. Luigi Buccarello OSST urodził się na Południu Włoch w miejscowości Gagliano del Capo w 1974 roku, w którym prowincja włoska Trynitarzy została podzielona na dwie odrębne: północną p.w. św. Jana de Matha z siedzibą w Rzymie i południową p.w. Narodzenia NMP z siedzibą w Neapolu.

Po trzydziestu ośmiu latach trynitarze obu prowincji zadecydowali o połączeniu sił w jednej, nowej strukturze obejmującej fundacje powstałe w tym czasie na innych kontynentach (Ameryka Łacińska, Afryka, Azja). Na nowego Ministra Prowincjalnego czekają nowe wyzwania. Po wyborze i złożeniu wyznania wiary powiedział:

Chcę wyrazić moją radość nie tylko z tego powodu, że Ojcowie Kapitulni wybrali moją osobę na ten odpowiedzialny urząd, ale dlatego że ta Kapituła stała się miejscem, w którym wyrażono wielkie nadzieje na przyszłość. W sercu tej Wspólnoty można było odczuć chęć jedności i braterskiego życia na wspólnej drodze w konstruowaniu nowej rzeczywistości”.

Po zakończeniu edukacji podstawowej w Gagliano del Capo rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Tricase. Z Trynitarzami związał się dzięki jego rodzinnej parafii, w której pracowali zakonnicy. Po uzyskaniu matury rozpoczął formację w Domu Zakonnym w Somma Vesuviana podejmując studia filozoficzne na Uniwersytecie w Neapolu. Nowicjat odbył Cerfroid (Francja) , pierwszym Klasztorze założonym przez Jana de Matha w 1193 roku. Po złożeniu pierwszych ślubów wrócił do Neapolu podejmując studia teologiczne. Profesję Uroczystą złożył na ręce ówczesnego Ministra Prowincjalnego Angelo Cipollone OSST w Somma Vesuviana w roku 1998. W następnym roku przyjął Sakrament święceń w stopniu diakonatu (28.06.) i prezbiteratu (18.12.). Z posługą kapłańską został skierowany jako wikariusz do parafii w Somma Vesuviana równocześnie jako odpowiedzialny za promocję powołań w Prowincji. 01 maja 2002 został mianowany proboszczem w Gagliano del Capo. 21 listopada wybrany Ministrem Prowincjalnym połączonych Prowincji.

Provincjał

 

 

 

 

Zdjęcia

trindade31.jpg

Adres

ul. Łanowa 1B
30-725 Kraków
tel.: (12) 653 21 93
(12) 653 21 95

Napisz do nas: trynitarze@trynitarze.pl

Duszpasterstwo powołań
tel.: 501 369 890
powolania@trynitarze.pl

Współpraca naukowa